Обавештење за запослене

С обзиром на тренутну епидемиолошку ситуацију на територији општине Мали Зворник, као и у целој Републици Србији и суседном граду Зворнику,обавештавају се сви запослени у Основној школи ,,Никола Тесла“ у Великој Реци, да својим примером дају на значају примени мера превенције, као што су обавезно ношење маски на радном месту , у јавном превозу, ношење маски у продавницама и др, избегавати окупљања, редовно прање руку водом и сапуном, физичка дистанца као и избегавање физичких контаката као што су руковање, грљење и сл.
ЗАПОСЛЕНИ СУ У ОБАВЕЗИ:
*да носе маске у ходницима, учионицама, на састанцима и слично и приликом уласка у зграду, као и у канцеларијама у којима борави више лица(маске су обезбеђене за све запослене и доступне су код директора школе);
*мерење телесне температуре свих који улазе у зграду школе,( НИКО не сме ући у зграду са повећаном телесном температуром-изнад 37);
*запослени(без обзира да ли је ангажован уговором на одређено или неодређено време или други основ радног ангажовања) дужан је да, уколико у току радног времена осети било какве симптоме респираторне инфекције (кашаљ, малаксалост, субјективни осећај повишене телесне температуре), без одлагања се јави директору школе и оде кући и да се не враћа на посао док лекари не констатују да је могућ повратак на посао;
*уколико запослени добије симптоме ван радног времена, дужан је да о томе обавести директора школе и остане кући, а даље понашање зависиће од налаза лекара;
*запослени је дужан да обавести директора школе и уколико је неко од чланова њеног/његовог породичног домаћинства позитиван на вирус, адужан је да остане кући, даље понашање зависи од здравственог стања члана домаћинства.
НАПОМЕНА: Упозоравају се запослени да непријављивање заразне болести представља кривично дело.
Обавештење доставити свим запосленим електронским путем на мејл адресе.