Тематски дан – Дан планете Земље

Наставници и стручни сарадници учесници у активности:
Винка Бојић, Жељка Танасковић, Јелена Тријић, ученици шестог, седмог и осмог разреда
Ток активности:
Чланови Већа друштевно - језичког смера на претходној седници изабрали су за тематски дан – Дан планете Земље.
Предметни наставници који су тај дан имали наставу припремили су пригодан и занимљив садржај са ученицима.
Ученицима је остављено на Гугл учионици да погледају садржај о настанку наше планете. На првим часовима са ученицима је причано о томе како човек својом појавом утиче на планету, шта је то што највише штети нашој планети и како је можемо заштитити.
Наставница српског језика, дала је идеју ученицима осмог разреда да напишу стихове о томе шта нам је Земља дала, а шта ми њој можемо дати.
Наставнице енглеског и руског језика, израдиле су са децом два паноа, са стиховима на тим језицима, зашто Земљу треба чувати. Ученици су сами бирали шта ће написати и како ће панои изгледати.
Дан је протекао у добром расположењу и проширивању свести о значају постојања и чувања наше планете.