Дуално образовање

dualno-baner

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

Поштовани родитељи предшколаца, будућих ђака првака,
И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије, од понедељка 22.03.2021. године могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.
Потребно је да:
Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију https://eid.gov.rs/
Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ) – преко линка https://euprava.gov.rs/
Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада
Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:
Извод из матичне књиге рођених
Уверење о пребивалишту
Уверење о похађању припремног предшколског програма
Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*
* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.
Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.
Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.