Међународни дан матерњег језика – 21.фебруар

Поводом обележавања Међународног дана матерњег језика, који се и ове године обележава у циљу промовисања језичке културе и разноврсности, као и вишејезичности,у нашој школи је организовано низ активности.
Библиотекарка Ружа Петковић је са ученицима петог,шестог и седмог разреда одржала радионицу „Колико познајем свој језик“.Ученици су подељени у групе,од којих је свака требала да објасни поједину групу речи: стране речи, старе речи, жаргонизми и узречице. Највећи проблем је познавање старих речи.Од понуђених педесет речи ученици нису знали значење ни половине. Далеко боље владају страним речима које свакодневно користе у комуникацији и на друштвеним мрежама.
Наставница српског језика, Жељка Танасковић, са ученицима осмог разреда је реализовала квиз „Прича о речима“.Кроз занимљива питања и одговоре, ученици су сазнали колико познају (или не познају) свој језик.
После свих активности, општи закључак и ученика и нас који смо радили са њима је да далеко боље познају неке стране речи и изразе од наших старих речи, а о богатству речника ученика тешко је и говорити.
Библиотекар Ружа Петковић