ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ УЧЕНИКА ОШ „НИКОЛА ТЕСЛА“

Поштовани родитељи,
Желимо да вам се обратимо са неколико препорука којима ћете утицати да ваше дете превазиђе страх, љутњу и нелагоду и сва друга помешана осећања која га обузимају после трагичног догађаја у ОШ „Владислав Рибникар“ који се десио 03. маја ове године.
-Пажљиво саслушајте шта деца имају да вам саопште. Уважавајте њихова осћења, мишљења и ставове.
-Подстакните децу да напишу како се осећају, напишу писмо пријатељу, унесу у лични дневник своја осећања, нацртају осећање и слично.
-Подстакните их да наставе са својим дневним рутинама и обавезама, оно што иначе раде сваког дана.
-Обратите пажњу на промене у понашању ( постаје тужно, агресивно, повлачење у себе... ).
Уколико вам је потребна подршка, можете се обратити за помоћ:
•СОС телефон Министарства просвете 0800 200 201 (од 8 до 15.30 часова),
• мејл Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
•Две линије за подршку Института за ментално здравље 063/8681757 и 063/8682217
•Онлајн подршку Друштва психолога, почевши од петка, https://www.dps.org.rs/
•Онлајн подршку коју пружа НАДЕЛ, број 161 у времену од 18 до 22 часа
•Клинику за психијатрију УКЦС —тим за подршку: 066/8300854, 011/3662124, 063/310723
Колектив школе ће се заложити и активно пружати подршку ученицима и родитељима, како би заједно превазишли овај тежак и стресан период.
Колектив ОШ „Никола Тесла“ Велика Река.